Jak uczyć się języka samodzielnie?
Najlepsza do samodzielnej nauki języków jest metoda Birkenbihl. Niewiele osób jeszcze o niej słyszało, chociaż jest bardzo popularna w niektórych kręgach zawodowców. Polega na dzieleniu materiału według czterech stref. Na początku nauka języków podlega dekodowaniu gotowych treści, później należy ich aktywnie oraz biernie słuchać, a na końcu wypełniać samodzielnie przygotowane zestawy ćwiczeń. Wymagane są zatem ścieżki dźwiękowe. Przy tej modzie nauka języków obcych przybiera na sile, przyśpiesza, bo po prostu naturalnie przyjmujesz wiedzę, zgodnie z zasadami synchronizacji mózgu. Czytanie tekstu z jednoczesnym słuchaniem podcastów różnego typu gwarantuje przyśpieszony proces zapamiętywania, przede wszystkim trwałego. Nauka języków w systemie klasycznym tzn. zakuj, zdaj, zapominaj nie sprawdza się już od dawna, dlatego tak ważne jest poszukiwanie znakomitych alternatyw. Weź pod uwagę metodę Birkenbihl, a na pewno zyskasz zupełnie nową jakość rozwoju językowego. Możesz kupić książki charakteryzujące bardzo dokładnie opisane zagadnienie. Są tanie, a zawierają wiele istotnych szczegółów dotyczących wzmocnienia nauki.

Jakiego języka obcego uczyć się jako pierwszego?

Wybór pierwszego poznawanego języka obcego często jest narzucony przez szkołę, jednak często nie przykładamy do tego zbyt dużej wagi, a dopiero po wielu latach, gdy już niczego nie pamiętamy, uzyskujemy chęć do nauki. W takiej sytuacji można powiedzieć, że uczymy się od zera, tylko który język wybrać? Wiele zależy od naszych motywów, czy chcemy wyjechać do pracy za granicę w przyszłości, czy też zając się czymś konkretnym, wtedy oczywiście powinniśmy wybrać język narodowy danego kraju, firmy, czy też inny preferowany. W sytuacji, gdy nie mamy takiego konkretnego powodu, dobrze wybrać jako pierwszy jeden z popularniejszych języków świata, aby być w stanie porozumieć się z jak największą liczba ludzi na świecie, chociażby angielski, hiszpański czy rosyjski, które do tego są dość proste.

Język niemiecki

Niemcy są naszymi sąsiadami dlatego spora cześć osób uczy się tego języka. Jeśli chcą wyjechać do pracy to będzie to konieczny warunek. Naleciałości i niechęci do tego języka są coraz mniejsze, bo starsze pokolenia wymiera, a nowsze nie za bardzo zna historię. Najważniejsze to chcieć się uczyć języka, a wtedy wszystko przychodzi o wiele łatwiej. Kto nauczy się języka niemieckiego będzie bez problemu mógł jechać do nich po samochód. To już wielki plus, bo będziemy mieli o wiele taniej, jeśli pominiemy pośredników. Z drugiej strony samochody w większości sprzedają tam Turcy, ale zostańmy przy tym, że jednak po niemiecku coś tam mówią. Nie można tego języka traktować tylko przez pryzmat okupanta i kraju, który zabijał miliony Polaków. Dzisiaj to nasi przyjaciele i to Ci najlepsi z najlepszych.

Dodaj komentarz